Opis modułów z serii STAR

2023-01-09

Oświetlenie dedykowane zakładom przemysłowym musi być tylko nie tylko solidne i wydajne, lecz także dopasowywać się do nietypowych wymogów. Halogeny i świetlówki mogą z powodzeniem zastąpić dobrze dobrane moduły LED. STAR to seria, która odpowiada potrzebom hal produkcyjnych, magazynów i warsztatów - dzięki nim uzyskasz optymalne oświetlenie sprzyjające rytmowi pracy w Twojej firmie.

Moduły STAR - rozwiązania stworzone dla przemysłu

Oświetlenie LED kojarzy nam się przede wszystkim z wykorzystaniem domowym oraz marketingowym. Ze względu na jego niską awaryjność oraz energooszczędność coraz częściej jednak trafia również na magazyny i hale produkcyjne. Dedykowane przemysłowi moduły STAR powstają na bazie markowych komponentów oraz diod z pięcioletnią gwarancją. Dzięki temu nie ustępują halogenom, sodówkom i świetlówkom pod względem wydajności - ich skuteczność świetlna na poziomie 210lm/W w pełni odpowiada wyśrubowanym normom przemysłowym.

Lampy i oprawy do zadań specjalnych

Niezaprzeczalną zaletą modułów LED jest ich stabilność - są odporne na wstrząsy i zmiany temperatur. Dostępne na rynku są również specjalne zabezpieczenia, które chronią diody przed wpływem wilgoci i czynników chemicznych. Seria STAR jest wyposażona w nieiskrzące złącza i występuje w wersji EX dedykowanej bezpiecznym oprawom przeciwwybuchowym. Połączenie tych czynników z diodami sprawdzonych marek takich jak Osram lub Samsung składa się na wyjątkowo niską awaryjność oświetlenia – a ta z kolei gwarantuje realne obniżenie kosztów i brak przestojów w pracy.

Oprawy oświetleniowe projektowane indywidualnie

Dodatkowym atutem serii STAR są bardzo duże możliwości w zakresie projektowania nietypowych instalacji. Wytworzone na zamówienie konstrukcje oprawy sprawiają, że można precyzyjnie dopasować wymiary i parametry modułu LED do potrzeb pomieszczenia lub konkretnego stanowiska pracy. Dodatkową zaletą jest możliwość wyboru wersji prądowej, napięciowej lub napięciowej ze stabilizacją, dzięki czemu niezależnie od charakteru projektu zyskujesz pewność, że oświetlenie będzie dopasowane do instalacji elektrycznej w budynku. 

pixel