Wystrój wnętrz

2023-03-13

Nie obciąża stropu, zapewnia prawie nieograniczone możliwości aranżacyjne, świetnie maskuje wszelkie niedoskonałości, a do tego jest stosunkowo łatwy w montażu. Sufit napinany, czasem zwany również naciąganym, wspaniale prezentuje się w w mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym, zwłaszcza w pomieszczeniach o dużej wysokości, jakie spotkać można np. w kamienicach. Często znajduje zastosowanie w luksusowych butikach i wszędzie tam, gdzie liczy się szczególnie atrakcyjne wizualnie wykończenie wnętrza. Można go też w efektowny sposób podświetlić i właśnie tym aspektem zajmiemy się w dzisiejszym artykule. Podpowiemy kilka ciekawych produktów, dzięki którym wzrośnie nie tylko estetyka, ale i funkcjonalność aranżacji!

Nowoczesne rozwiązania LED w sufitach napinanych

Na rynku dostępna jest szeroka gama artykułów oświetleniowych idealnych w tego typu zastosowaniach. Bardzo dobrym wyborem jest kompaktowy moduł LED wide1 gwarantujący równomierne podświetlenie bez potrzeby instalacji dużej liczby produktów. Wyposażono go bowiem w innowacyjną soczewkę rozpraszającą oraz niezawodną, markową diodę Samsung o doskonałej wydajności – aż 105 lm/W. Atutem modułu wide1 jest też możliwość dolutowania przewodów z obu stron, bezpośrednio w miejscu aplikacji.

Aby móc płynnie regulować jasność sufitu napinanego, moduł LED warto połączyć ze ściemnialnym zasilaczem Mean Well w wersji B lub zaawansowanym technologicznie sterowaniem Mi-Light. Rozwiązania tego ostatniego producenta pozwalają dodatkowo np. automatycznie wyłączać podświetlenie LED sufitu napinanego o konkretnej godzinie. Obsługa może odbywać się również z poziomu aplikacji na smartfona – wystarczy zainstalować dedykowany mostek Wi-Fi.

Podświetlenie LED wnęk sufitowych oraz ściennych

W przypadku takich aplikacji najlepiej sprawdzą się paski LinkS300. Są to ekonomiczne w eksploatacji taśmy LED wyposażone w aż 300 diod na 5-metrowej rolce. Dostępne są w kilku wariantach różniących się barwą światła – od białej 3000K, po czerwoną, zieloną, niebieską i żółtą. Ich zastosowanie pozwala uzyskać punktowo przepiękny efekt poświaty, co zdecydowanie urozmaica wnętrze. Wszystkie rozwiązania LED do sufitów napinanych i wnęk zamówisz w naszym sklepie online. Zapewniamy atrakcyjne ceny i profesjonalne doradztwo, więc jeżeli potrzebujesz porady, nie wahaj się z nami skontaktować!

pixel