Akwarystyczne moduły LED

2023-02-20

Charakteryzują się zdecydowanie dłuższą żywotnością od tradycyjnych świetlówek, są proste w montażu, a do tego stanowią stosunkowo tanie w eksploatacji źródło światła. Moduły LED w akwarystyce stosowane są już od dłuższego czasu – jeżeli dobierzemy je prawidłowo do wielkości zbiornika, o prawidłowy rozwój nawet najbardziej wymagających gatunków roślin można być spokojnym. Wynika to z dostępności rozwiązań emitujących zarówno niebieskie, jak i czerwone światło, dzięki czemu rośliny są w stanie przeprowadzać fotosyntezę w warunkach zbliżonych do optymalnych. Które z produktów warto wybrać? Jakie jeszcze mają zalety w porównaniu do innych artykułów oświetleniowych? Odpowiedzi na te pytania zawarliśmy w dzisiejszym artykule.

Wodoodporne moduły akwarystyczne LED vMAX i gMAX marki LEDlink

Tego rodzaju rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością wśród hodowców podwodnej fauny i flory egzotycznej również z tego względu, że zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Stosowane w akwarystyce profesjonalnej moduły LED vMAX i gMAX cechują się bowiem stopniem szczelności IP68 co zapewnia im całkowitą wodoodporność, nawet w przypadku długotrwałego zanurzenia w wodzie. Przed uszkodzeniami mechanicznymi chroni je natomiast wytrzymała obudowa z tworzywa sztucznego.

Ich dodatkowym atutem jest współczynnik oddawania barw CRI na poziomie powyżej 80, dzięki czemu ryby, ślimaki czy krewetki będą w stanie zaprezentować swoje w piękno w pełnej okazałości. Koniecznie trzeba też podkreślić, że produkty odznaczają się też naprawdę dobrą wydajnością – w przypadku niektórych modeli vMAX3 wynosi ona nawet powyżej 100 lm/W.

Kompletne zestawy akwarystycznych modułów LED vMAX i gMAX gotowe do montażu

Na życzenie Klienta firma Bakale może przygotować dostosowane do konkretnych potrzeb zestawy zakończone długim przewodem, który z łatwością można dołączyć do zasilacza. Każdy z zamówionych zestawów wyposażamy oczywiście w odpowiednią liczbę modułów LED gMAX lub vMAX dla akwarium o określonych wymiarach. Montaż takich zestawów jest później dziecinnie prosty – odbywa się za pomocą dwustronnej taśmy samoprzylepnej 3M.

pixel