Nowoczesne oświetlenie LED do wnętrz - sufit napinany

2023-03-13
Nowoczesne oświetlenie LED do wnętrz - sufit napinany

Nie obciąża stropu, zapewnia prawie nieograniczone możliwości aranżacyjne, świetnie maskuje wszelkie niedoskonałości, a do tego jest stosunkowo łatwy w montażu. Sufit napinany, czasem zwany również naciąganym, wspaniale prezentuje się w w mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym, zwłaszcza w pomieszczeniach o dużej wysokości, jakie spotkać można np. w kamienicach czy loftach. Często znajduje zastosowanie w luksusowych butikach i wszędzie tam, gdzie liczy się szczególnie atrakcyjne wizualnie wykończenie wnętrza. Można go też w efektowny sposób podświetlić i nadać wnętrzu niepowtarzalny klimat. Właśnie tym aspektem zajmiemy się w dzisiejszym artykule. Podpowiemy kilka ciekawych rozwiązań, dzięki którym wzrośnie nie tylko estetyka, ale i funkcjonalność aranżacji!

Moduły LED do oświetlenia sufitu napinanego

Na rynku dostępna jest szeroka gama artykułów oświetleniowych idealnych do oświetlenia sufitu napinanego. Bardzo dobrym wyborem jest kompaktowy moduł LED wide1 gwarantujący równomierne podświetlenie bez potrzeby instalacji dużej liczby produktów. Jest to bowiem moduł LED z soczewką rozpraszającą oraz niezawodną, markową diodę Samsung o doskonałej wydajności – aż 105 lm/W. Atutem modułu wide1 jest też możliwość dolutowania przewodów z obu stron, bezpośrednio w miejscu aplikacji.

Aby móc płynnie regulować jasność sufitu napinanego, moduł LED warto połączyć ze ściemnialnym zasilaczem Mean Well w wersji B lub zaawansowanym technologicznie sterowaniem Mi-Light. Rozwiązania tego ostatniego producenta pozwalają dodatkowo np. automatycznie wyłączać podświetlenie LED sufitu napinanego o zaprogramowanej przez użytkownika godzinie. Dodatkowo, obsługa oświetlenia może odbywać się również z poziomu aplikacji na smartfona – wystarczy zainstalować dedykowany mostek Wi-Fi.

Podświetlenie LED wnęk sufitowych oraz ściennych

W przypadku takich aplikacji najlepiej sprawdzą się paski LinkS300. Są to ekonomiczne w eksploatacji taśmy LED do podświetlania wnęk sufitowych oraz ściennych, wyposażone nawet w aż 300 diod na 5-metrowej rolce. Dostępne są w kilku wariantach różniących się barwą światła – od białej 3000K, po czerwoną, zieloną, niebieską i żółtą. Dzięki temu można je dobrać do każdego projektu wnętrza. Ich zastosowanie pozwala uzyskać punktowo przepiękny efekt poświaty, co zdecydowanie urozmaica wnętrze. Wszystkie rozwiązania LED do sufitów napinanych i wnęk zamówisz w naszym sklepie online z oświetleniem LED. Zapewniamy atrakcyjne ceny i profesjonalne doradztwo, więc jeżeli potrzebujesz porady, nie wahaj się z nami skontaktować!

pixel