Przemysłowe moduły LED - poznaj serię STAR

2023-01-09
Przemysłowe moduły LED - poznaj serię STAR

Oświetlenie przeznaczone do zakładów przemysłowych musi sprostać wielu zadaniom. Przemysłowe moduły LEDlink z serii STAR mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne halogeny i świetlówki.

Moduły STAR - rozwiązania stworzone dla przemysłu

Oświetlenie LED kojarzy nam się przede wszystkim z wykorzystaniem domowym oraz marketingowym. Ze względu na jego niską awaryjność oraz energooszczędność coraz częściej jednak trafia również na magazyny, hale produkcyjne oraz do pozostałych zastosowań profesjonalnych. Dedykowane przemysłowi moduły STAR powstają na bazie markowych komponentów oraz diod Osram z pięcioletnią gwarancją. Dzięki temu nie ustępują halogenom, sodówkom i świetlówkom pod względem wydajności - ich skuteczność świetlna na poziomie 210lm/W w pełni odpowiada wyśrubowanym normom przemysłowym. Ponadto przemysłowe moduły LED są bardzo trwałe i odporne na rożnego rodzaju warunki panujące w miejscu pracy.

Lampy i oprawy do zadań specjalnych - zalety ledowych modułów przemysłowych

Niezaprzeczalną zaletą modułów LED jest ich stabilność - są odporne na wstrząsy i zmiany temperatur. Dostępne na rynku są również specjalne zabezpieczenia, które chronią diody przed wpływem wilgoci a nawet czynników chemicznych. Seria STAR jest wyposażona w nieiskrzące złącza i występuje w wersji EX dedykowanej bezpiecznym oprawom przeciwwybuchowym. Połączenie tych czynników z diodami sprawdzonych marek takich jak Osram lub Samsung składa się na wyjątkowo niską awaryjność oświetlenia – a ta z kolei gwarantuje realne obniżenie kosztów i brak przestojów w pracy. Warto również wspomnieć, że oświetlenie LED generuje bardzo niską ilość ciepła podczas pracy w porównaniu do tradycyjnych źródeł światła.

Budowa i parametry lampy LED opartej na module przemysłowym STAR

Lampy, w których oświetlenie zapewnia przemysłowy moduł LED z serii STAR mogą być przystosowane do konkretnych potrzeb projektowych. Moduły STAR charakteryzują się różną długością, temperaturą barwową, mocą strumienia świetlnego (od 1400lm przy 350mA do 2750lm przy 350mA) a także wysoką sprawnością do 216 lm/W.

Profile aluminiowe do przemysłowej lampy LED z serii STAR

Moduły STAR nadają się do montażu w dedykowanych profilach aluminiowych. Pozwalają one na uzyskanie lampy o stopniu ochrony IP67. Tak zbudowana lampa będzie pyło i wodoszczelna. Profile te pozwalają na zamontowanie dyfuzora mlecznego, który rozproszy światło na oświetlanej scenie. Ponadto z wykorzystaniem tej technologii istnieje możliwość budowania opraw wielokątnych. Tak zbudowana lampa może zostać zamontowana w przygotowanej wnęce montażowej lub można ją estetycznie podwiesić nad oświetlanym stanowiskiem.Oprawy oświetleniowe projektowane indywidualnie

Dodatkowym atutem serii STAR są bardzo duże możliwości w zakresie projektowania oraz przystosowania do nietypowych, specjalistycznych instalacji. Wytworzone na zamówienie konstrukcje oprawy sprawiają, że można precyzyjnie dopasować wymiary i parametry modułu LED do potrzeb pomieszczenia i panujących w nim warunków lub konkretnych potrzeb stanowiska pracy. Dodatkową zaletą jest możliwość wyboru wersji prądowej, napięciowej lub napięciowej ze stabilizacją, dzięki czemu niezależnie od charakteru projektu zyskujesz pewność, że oświetlenie będzie dopasowane do instalacji elektrycznej w budynku. 

Sposoby montażu przemysłowych lamp LED

Istnieje kilka możliwości montażu przemysłowej lampy LED zbudowanej na bazie profilu. Takie oświetlenie możemy zamontować za pomocą uchwytów lub wkrętów montażowych do podłoża, z pomocą dwustronnej taśmy montażowej, czy też podwiesić nad oświetlanym stanowiskiem. Poniżej pokażemy kilka z pośród licznych możliwości zamontowania przemysłowych lamp LED z serii STAR.

Montaż za pomocą uchwytów montażowych

Ten sposób zamocowania lamp jest szybki i pozwala na umieszczenie oświetlenia zarówno w płaszczyźnie poziomej jak i pionowej. Dedykowane do każdego rodzaju profilu uchwyty przykręcamy wkrętami w miejscu montażu. Następnie należy ostrożnie wcisnąć profil lampy w mocowanie. Oświetlenie jest już zamontowane.

Wiszące oprawy przemysłowych lamp LED

Osoby szukające wyróżniającego się na tle innych sposobu montażu z pewnością zainteresują się możliwością estetycznego podwieszenia opraw oświetleniowych nad stanowiskiem. Możemy dowolnie regulować wysokość zawieszenia lampy. Warto dodać, że w większości profili przemysłowych lamp LED można schować zasilacz lub wykorzystać linkę montażową w celu doprowadzenia prądu do lampy.


pixel